Jazyková škola
se specializací angličtina
MENU

Léto s angličtinou

6. 6. 2021

“Páni, to je ale rok,” říkám si s pohledem upřeným na kalendář. Léto je za rohem. Znovu nám přináší příslib většího rozvolnění a já se nemůžu dočkat, až se pustím do aktivnějšího trávení volného času. Myslím, že jsme na tom asi všichni podobně. Plány byly zrušeny, akce a tábory přesunuty a nad dovolenou visí výhružný otazník. Možná stejně jako já přemýšlíte, jakým způsobem aktivně naložit s letními prázdninami. Ztuhlé svaly si procvičíte třeba na kole, jak ale potrénovat jazykové dovednosti?

Letní jazykové kurzy mi vždy přišly především jako výborný způsob, jak během prázdnin takzvaně „nevypadnout“ z angličtiny. Toto léto je však trochu jiné. Po jednotvárných měsících strávených doma se těšíme, až zase vyrazíme do světa. Chceme zažívat nové věci, učit se, potkávat se s přáteli, bavit se – třeba i v angličtině! A já věřím, že přesně to nám mohou letní kurzy nabídnout. To, že si zároveň oprášíme slovní zásobu a konverzační dovednosti je vítaným bonusem. 

Vím, jak moc se moji studenti těšili, až se zase všichni uvidíme. I kvalitní online výuka je totiž bohužel z části ochuzena o důležitý sociální aspekt. Pro mnohé ze studentů jsou hodiny angličtiny možností, jak poznávat nové přátele, vídat se s nimi a společně si v angličtině povídat o tom, co je zajímá. Bohužel, situace nám příliš nepřála. Letní kurzy jsou tudíž výbornou alternativou pro všechny, kteří se těší, až si v P.A.R.K.u opět po dlouhé době popovídáme naživo. Stejně tak jde o skvělou příležitost pro ty, kteří se chystají na skládání jazykových zkoušek Cambridge English, a rádi by svůj čas co nejdříve věnovali intenzivní přípravě. Zkoušku si navíc mohou složit přímo u nás v P.A.R.K.u na konci srpna. Z vlastní zkušenosti vím, že učení jde nejlépe, když se práce skloubí se zábavou. Letní kurzy jsou toho příkladem. 

Příslib volnějšího léta nám vlévá do žil novou energii. Proč ji tedy nevyužít ke zdokonalení angličtiny v zábavné a přátelské atmosféře, která je pro naše letní kurzy vlastní? Odměnou vám bude nejen zřetelný pokrok v angličtině, ale i dobrý pocit z toho, že svůj čas věnujete něčemu užitečnému. A po dobře odvedené práci se můžete se svými novými přáteli odměnit výbornou zmrzlinou, studeným koktejlem, ledovou kávou nebo osvěžující limonádou na terase školní kavárny. 

Pavla Němečková, English Teacher

----

 “Oh dear, what a year,” I thought while looking at the calendar. Summer is just around the corner. Yet again, we all hope for less restrictions and more freedom. I can’t wait to spend my free time out and about again. We are all on the same boat and the river is pretty dry. Plans have been cancelled, events and camps postponed, and there’s a huge threatening question mark hanging over the holiday season. Perhaps you too are trying to figure out how to get the most out of this summer. Plenty of exercise in the sun might help with your stiff joints, but what about your stiff language skills?


I have always thought of summer language schools as a great opportunity to keep in touch with English. However, this summer is a bit different. We have spent months and months locked away in our homes and everyone is more than eager to go out into the world again. We want to experience and learn new things, meet new friends, have fun and chat away – possibly in English as well! I believe that summer language courses can offer you exactly that. The fact that you will also brush up on your vocabulary and conversation skills is a welcome bonus!

My students were really looking forward to coming back to classes. Even high-quality online teaching is inevitably deprived of an important social aspect. For a lot of my students, our lessons have become a place to meet their friends and talk about their interests. Unfortunately, the pandemic has kept our classrooms closed. So this year’s summer courses present a great opportunity to everyone who is looking forward to coming back to P.A.R.K. and improving their English in face-to-face lessons. Summer courses are also perfect for all students planning on taking a Cambridge exam who would like to start with intensive preparation as soon as possible. After that, they can sit the exam in P.A.R.K. Exam Centre at the end of August. I know from my own experience that the most effective way to learn is through having fun. Summer courses are a prime example of that. 

This summer brings us hope. After months of slumber, we all feel a surge of energy. Why don’t you use it to develop your language skills in a fun and friendly atmosphere of P.A.R.K. summer school? You’ll be rewarded with a noticeable improvement in your English and a good feeling that comes with spending your free time meaningfully. And after a good lesson, you and your new pals can treat yourselves to a delicious scoop of ice cream, a glass of summer cocktail, iced coffee or refreshing lemonade on the school café’s terrace!

 

Pavla Němečková, English Teacher