Jazyková škola
se specializací angličtina
MENU

Lze si jazykový kurz koupit rychle a jednoduše v eshopu?

24. 9. 2020

V dnešní době si velmi rychle zvykáme na to, že všechno se dá velmi rychle pořídit. Aplikace, online platby, eshopy… Téměř všechno lze zařídit a pořídit během pár minut. Téměř všechno. Jsou totiž stále ještě produkty a služby, kde se Vám trocha stráveného času navíc rozhodně vyplatí. Jednou z takových oblastí je určitě vzdělávání.

Vzpomínám si, jak nás před lety oslovili mladí nadšenci s myšlenkou eshopu jazykových kurzů. Hezky vypadající eshop, barevný, veselý, příjemný… „Ale podle čeho si klienti vyberou úroveň kurzu??“ zeptal jsem se. Odpověď krásně naivní, jako mladá dvojice přede mnou: „Nějak to odhadnou a pak se to v průběhu školního roku už nějak doladí….“ A věřte, že ani jakýkoli krátký test, který je součástí některých jazykových e-shopů, a to v tom lepším případě, ani v nejmenším nenahradí osobní pohovor ideálně s rodilým mluvčím s pedagogickou praxí.  Každý, kdo kdy psal nějaký test (tedy my všichni) potvrdí nedostatečnost jeho výsledku. 

Jestlipak víte, jaká je nejčastější stížnost a nejčastější důvod nespokojenosti studentů jazykových kurzů? Bezkonkurenčně na prvním místě je to zařazení do kurzu neodpovídající úrovně. To je jeden z nejčastějších důvodů pro to, že studenty kurz přestane bavit a studia zanechají. Nebo – v tom lepším případě – trvají výhradně na individuální výuce, a ne na skupinovém kurzu.

Chceme-li se něco naučit, je vždy dobré, aby škola a učitel měli co nejlepší informace o nás a naší výchozí úrovni. U jazykové výuky to není jen znalost gramatiky a slovní zásoby, ale také úroveň naší aktivní a pasivní znalosti jazyka, která může být poměrně dost odlišná.  Je také velice důležité znát cíle a motivaci studenta, tedy dvě věci klíčové pro jakýkoliv úspěch našeho snažení.

Kromě toho -  každý jsme také jiný studijní typ, někdo je rád ve „slabší“ skupině, ve které vynikne, jiný potřebuje skupinu „silnější“, která ho bude motivovat. V neposlední řadě je pak dobré, když jsme zařazeni do skupiny lidí, kteří si tak říkajíc „sednou“. A k tomu všemu je dobrý vstupní pohovor a naše investice těch řekněme patnácti až dvaceti minut našeho.

A že k tomu musíme připočíst čas na cestu do školy a zpět kvůli jednomu pohovoru? Je sice fakt, že je ideální si v rámci této návštěvy školu zároveň prohlédnout a seznámit se s někým z lektorů osobně, ale nutné to není. Vstupní pohovor se dá udělat jednoduše i online z pohodlí Vašeho domova či kanceláře.

Pokud si tedy vybíráte jazykový či jiný vzdělávací kurz, určitě je dobré nějaký čas navíc vstupnímu zařazení věnovat. Vyplatí se to.

V PARKu pak máte navíc vždy možnost si kterýkoliv kurz nejprve vyzkoušet. Samozřejmě nezávazně a bezplatně. A pokud se v něm nebudete cítit úplně v pohodě, nabídneme Vám bez problémů více možností. Škola s širokou nabídkou kurzů je vždy velkou výhodou nejen na začátku, ale i kdykoliv během studia.

Přijďte se přesvědčit, kurzy zahajujeme právě v těchto dnech a rádi přivítáme v PARKu i Vás J

 

 

 

Tento článek pro vás připravil:

Mgr. Roman Kožnar