Jazyková škola
se specializací angličtina
MENU

Jak si nejlépe vybrat POMATURITNÍ STUDIUM?

31. 5. 2023

Vybíráte si ze široké nabídky škol poskytující pomaturitní studium? Protože nabídek je opravdu celá řada a v mnoha z nich se opakují tytéž informace, dovolíme si Vám poskytnout několik rad, které mohou se správným výběrem pomoci 

  • Vsaďte na školu, která má s pořádáním pomaturitních kurzů delší praxi a zkušenosti. Organizace těchto kurzů je poměrně náročná, a budete-li chtít v průběhu i po skončení studia s čímkoliv pomoci či poradit, škola, která má zkušenosti, bude velkou výhodou.
  • Akreditace Ministerstva školství (tedy zachování statutu studenta) je samozřejmostí, pro záruky kvality se zajímejte i o certifikace školy. Je-li škola například i Cambridge exam centre, musí splňovat velice přísná kritéria kvality, kterou jsou pravidelně kontrolována.
  • Ujistěte se, že škola opravdu dodržuje výuku v průběhu celého školního roku. V opačném případě (např. skrytým zkrácením výuky jako je studijní volno, testovací týden nebo rozdíl mezi zahájením výuky a „oficiálním“ zahájením výuky) se opět jedná o porušování vyhlášky MŠMT.
  • Všimněte si, zda škola na svých stránkách prezentuje zcela konkrétně své lektory a jaká je jejich praxe a vzdělání. Stabilní tým kmenových lektorů vypovídá hodně o celkové kvalitě školy, a hlavně, jakákoliv výuka vždy stojí a padá právě s lektory. Řada škol má také v oblibě prezentovat „zahraniční lektory“, čímž ale často nemyslí rodilé mluvčí…
  • Ověřte si, jaký bude maximální (a tedy ne průměrný!) možný počet studentů ve skupině. Na efektivitu výuky a rychlost pokroku v učení má velikost studijních skupin zásadní vliv. Maximální povolený počet je 18 studentů ve třídě. Pokud Vám škola sdělí, že jich přijme více, protože „nakonec přece všichni chodit nebudou…“, je to jednak v rozporu s vyhláškou MŠMT, zejména to však mnohé vypovídá o přístupu školy obecně
  • Je-li to jen trochu možné, neberte jako hlavní kriterium cenu kurzu. I ve vzdělávání většinou platí ono známé „levně zaplacené – dvakrát zaplacené“ a najit kvalitu pod cenou opravdu nejde. Žádná škola na pomaturitním studiu příliš nevydělá (často je nabízí hlavně proto, aby byla nabídka kurzů úplná). Je-li cena vyšší, je to dáno opravdu jen náklady na vysoce kvalitní lektory a služby při malém počtu studentů.
  • Určitě se zajděte podívat na samotné místo výuky. Rok studia je velmi dlouhá doba a je důležité, abyste se ve škole cítili příjemně a v pohodě.

 

PŘEJEME VÁM HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI VÝBĚRU smile

 

 

 

Tento článek pro vás připravil:

Mgr. Roman Kožnar