Jazyková škola
se specializací angličtina
MENU

Jezdit na kole se nezapomíná. Platí to i u cizích řečí?

27. 3. 2020

Pamatujete si ten pocit, kdy jste po mnoha letech sedli na kolo a zjistili, že jedete stejně jako kdysi? Udržíte rovnováhu, víte jak šlapat a ovládáte řídítka. Anebo třeba lyže. Nebyli jste lyžovat spoustu let. Nebyl čas, děti byly malé, nebyl sníh. A pak se konečně na hory dostanete a za chvíli už lyžujete jako dřív. Lyžování nebo jízda na kole se prostě nezapomíná. Jak je to ale v případě cizího jazyka?

U dovednostních sportů tělo a hlava takto fungují. Platí totéž třeba ve fitku? Zvládnete po roční či dvouleté pauze stejný počet bench pressů, stejnou váhu na činkách a stejný počet kilometrů na pásu? Vsadím se, že ne. Pravidelnost je pro kondici a vytrvalostní sporty zásadní. A stejně tak je zásadní i pro dobrou znalost a ovládání cizího jazyka.

Cizí jazyk je třeba procvičovat

Zvládnutí cizího jazyka vyžaduje pravidelný „trénink“. Pokud pracujete v cizojazyčném prostředí a máte cizí jazyk kolem sebe denně, je to samozřejmě obrovská výhoda. Pokud ne, existuje řada dalších možností, jak si jazykovou vybavenost udržovat. Internet dnes nabízí bezpočet příležitostí, jak zůstávat v kontaktu s cizím jazykem. Také televize vysílá stále více pořadů s titulky či v duálním vysílání a anglická rádia si už můžete poslechnout i u nás.

Kromě toho existuje i řada výukových online programů, které můžete mít ve svém mobilu a stále po ruce. Procvičovat slovíčka nebo fráze tak můžete po cestě vlakem či autobusem (nebo při čekání na ně).

Jazyková škola vám pomůže

Abyste cizí jazyk uměli opravdu dobře a tuto znalost si zachovali, je nezbytné ho neustále procvičovat. No a jak toho dosáhnut a přitom se nenudit? Dozvědět se vždycky něco nového a neztratit motivaci?
Skvělým řešením může být kurz v kvalitní jazykové škole – například kurzy konverzace nebo tzv. KEEP IN TOUCH kurzy, tedy kurzy zaměřené právě na udržování a procvičování znalostí u pokročilých studentů.

Motivační ale může být i tzv. FLEXI KURZ, tedy domluva s vašimi kamarády na kurz na míru přímo pro vaši skupinu (dvojici, trojici) a s učitelem dle vašeho výběru. A samozřejmě také v čase, který vám vyhovuje.

Proč je lepší učit se jazyk ve škole než například u vás doma nebo v kavárně? Studijní prostředí je velice důležité. Posílí vaši koncentraci na výuku – a tím pádem i její efektivitu.

Jaký je další přínos jazykovky?

To ale nejsou jediné možnosti, které vám může kvalitní jazyková škola nabídnout. Většina z nás je soutěživá a také se ráda stále někam posunuje. Proč se tedy nemotivovat složením celosvětově uznávané jazykové zkoušky? Nebo proč svoje dovednosti (například manažerské či měkké) nevypilovat i v cizím jazyce?

Máte ještě jiný nápad jak si udržet dobrou znalost cizího jazyka? Dejte nám vědět.smile

Tento článek pro vás připravil:

Mgr. Roman Kožnar